Warbergsmästerskapen 2020

Uppdaterad: 2020-08-10   14:43

Resultat


Ungdom | Klass C | Klass B | Klass A | Lag | Rak lista | Banstatistik | Lagstatistik | Flest spik i rad

Ungdom
Plac Namn Nr Klubb V1 V2 V3 V4 V5 Snitt Diff Tot
1 Adam Lottberg 103 MGK Warberg 29 28 40 35 26 31,6 14 158
2 Kasper Hamrin 102 MGK Warberg 54 54 49 55 51 52,6 6 263
3 Hugo Carlsson 101 MGK Warberg           0,0 0 0 Ej till start


Ungdom | Klass C | Klass B | Klass A | Lag | Rak lista | Banstatistik | Lagstatistik | Flest spik i rad

Klass C
Plac Namn Nr Klubb V1 V2 V3 V4 V5 Snitt Diff Tot
1 Christer Hansson 113 MGK Warberg 32 30 35 42 37 35,2 12 176
2 Cissi Petersson 105 MGK Warberg 39 38 33 36 34 36,0 6 180
3 Peter Johansson 111 Falkenberg DIK 33 34 38 38 38 36,2 5 181
4 Marie Kjellberg 104 MGK Warberg 34 43 36 45 35 38,6 11 193
5 Buster Petersson 107 MGK Warberg 42 47 50 38 41 43,6 12 218
6 Siv Lindgren 109 Falkenberg DIK 47 43 48 42 40 44,0 8 220
7 Magnus Rutgersson 108 Falkenberg DIK 47 64 39 51 59 52,0 25 260


Ungdom | Klass C | Klass B | Klass A | Lag | Rak lista | Banstatistik | Lagstatistik | Flest spik i rad

Klass A
Plac Namn Nr Klubb V1 V2 V3 V4 V5 Snitt Diff Tot
1 Lorentz Neverland 120 IK Surd 20 24 20 20 22 21,2 4 106
2 Bengt Karlsson 115 Nässjö BGK 21 23 30 23 21 23,6 9 118
3 Magnus Sörström 134 MGK Warberg 25 26 25 25 22 24,6 4 123
4 Ebbe Åström 123 IK Surd 26 24 26 26 26 25,6 2 128
5 Lennart Timskär 128 Gullbergsbro BGK 22 24 29 29 24 25,6 7 128
6 Mikael Dahl 127 Falkenberg DIK 24 26 27 27 25 25,8 3 129
7 Thomas Aronsson 129 IK Surd 27 29 28 21 24 25,8 8 129
8 Susann Johansen 135 MGK Warberg 27 27 29 27 30 28,0 3 140
9 Ingvar Johansson 117 MGK Warberg 38 29 32 30 28 31,4 10 157
10 Krister Rönnquist 132 Nässjö BGK 27 25 33     28,3 8 85 Brutit
11 Mikael Reszke 114 MGK Warberg           0,0 0 0 Ej till start


Ungdom | Klass C | Klass B | Klass A | Lag | Rak lista | Banstatistik | Lagstatistik | Flest spik i rad

Klass B
Plac Namn Nr Klubb V1 V2 V3 V4 V5 Snitt Diff Tot
1 Stefan HD Johansson 133 Örebro BGK 28 26 24 24 26 25,6 4 128
2 Mart Käsper 125 Staffanstorps BGK 31 26 31 24 25 27,4 7 137
3 Karin Hansson 116 IK Surd 29 25 27 28 31 28,0 6 140
4 Lars-Henrik Lottberg 121 MGK Warberg 30 26 31 30 25 28,4 6 142
5 Bertil Andersson 137 Borås MGK 28 30 32 26 27 28,6 6 143
6 Ann-Catrin Borgert 131 Örebro BGK 27 34 26 26 30 28,6 8 143
7 Mikael Ingvarsson 119 IK Dacke 35 25 33 26 30 29,8 10 149
8 Bengt-Åke Malmberg 122 Falkenberg DIK 28 27 38 25 38 31,2 13 156
9 Annica Aronsson 126 IK Surd 37 30 24 34 32 31,4 13 157
10 Kim Bergström 110 MGK Warberg           0,0 0 0 Ej till start


Ungdom | Klass C | Klass B | Klass A | Lag | Rak lista | Banstatistik | Lagstatistik | Flest spik i rad

LAG
Plac Lag V1 V2 V3 V4 V5 Snitt Totalt
1IK Surd73 77 74 67 72 24,2363
2MGK Warberg 182 79 85 82 75 26,9403
3Team Mix81 80 92 79 76 27,2408
4Falkenberg DIK 187 78 98 78 93 28,9434
5Damlaget93 89 77 88 93 29,3440
6MGK Warberg 295 101 111 122 98 35,1527
7MGK Warberg 3135 139 132 129 126 44,1661
8Falkenberg DIK 2127 141 125 131 137 44,1661
9Mix Team76 74 87 47 36 47 36 25,5331 234


 
1IK SurdNr V1 V2 V3 V4 V5 Snitt Totalt
 Lorentz Neverland120 20 24 20 20 22 21,2106
 Thomas Aronsson129 27 29 28 21 24 25,8129
 Ebbe Åström123 26 24 26 26 26 25,6128
   73 77 74 67 72 24,2363
 
2MGK Warberg 1Nr V1 V2 V3 V4 V5 Snitt Totalt
 Magnus Sörström134 25 26 25 25 22 24,6123
 Lars-Henrik Lottberg121 30 26 31 30 25 28,4142
 Susann Johansen135 27 27 29 27 30 28,0140
 Ingvar Johansson117 38 29 32 30 28 31,4157
   82 79 85 82 75 26,9403
 
3Team MixNr V1 V2 V3 V4 V5 Snitt Totalt
 Lennart Timskär128 22 24 29 29 24 25,6128
 Mart Käsper125 31 26 31 24 25 27,4137
 Bertil Andersson137 28 30 32 26 27 28,6143
   81 80 92 79 76 27,2408
 
4Falkenberg DIK 1Nr V1 V2 V3 V4 V5 Snitt Totalt
 Bengt-Åke Malmberg122 28 27 38 25 38 31,2156
 Mikael Dahl127 24 26 27 27 25 25,8129
 Mikael Ingvarsson119 35 25 33 26 30 29,8149
   87 78 98 78 93 28,9434
 
5DamlagetNr V1 V2 V3 V4 V5 Snitt Totalt
 Karin Hansson116 29 25 27 28 31 28,0140
 Annica Aronsson126 37 30 24 34 32 31,4157
 Ann-Catrin Borgert131 27 34 26 26 30 28,6143
   93 89 77 88 93 29,3440
 
6MGK Warberg 2Nr V1 V2 V3 V4 V5 Snitt Totalt
 Adam Lottberg103 29 28 40 35 26 31,6158
 Christer Hansson113 32 30 35 42 37 35,2176
 Marie Kjellberg104 34 43 36 45 35 38,6193
   95 101 111 122 98 35,1527
 
7MGK Warberg 3Nr V1 V2 V3 V4 V5 Snitt Totalt
 Buster Petersson107 42 47 50 38 41 43,6218
 Cissi Petersson105 39 38 33 36 34 36,0180
 Kasper Hamrin102 54 54 49 55 51 52,6263
   135 139 132 129 126 44,1661
 
8Falkenberg DIK 2Nr V1 V2 V3 V4 V5 Snitt Totalt
 Magnus Rutgersson108 47 64 39 51 59 52,0260
 Peter Johansson111 33 34 38 38 38 36,2181
 Siv Lindgren109 47 43 48 42 40 44,0220
   127 141 125 131 137 44,1661
 
9Mix TeamNr V1 V2 V3 V4 V5 Snitt Totalt
 Bengt Karlsson115 21 23 30 23 21 23,6118
 Krister Rönnquist132 27 25 33     28,385
 Stefan HD Johansson133 28 26 24 24 26 25,6128
   76 74 87 47 36 47 36 25,5331


Ungdom | Klass C | Klass B | Klass A | Lag | Rak lista | Banstatistik | Lagstatistik | Flest spik i rad

Denna tävling hanteras av Bangolf Arena version 2.1